Αρχική σελίδα » Προβολή ανακοίνωσης

04.09.2015

Ενδεικτικό φωτογραφικό υλικό και ευχαριστήριες επιστολές διευθυντών σχολείων από τις παρουσιάσεις των προγραμμάτων για την Αρχαία Ελληνική Μουσική στους μαθητές Δημοτικών και Γυμνασίων Σχολείων (Σχ. έτος 2014-15)

Κατά το Σχολικό έτος 2014-15, το δεύτερο κατά σειράν έτος λειτουργίας του Προγράμματος «Ελληνική Γραφή και Μουσική της Αρχαιότητας», πραγματοποιήθηκαν 34 εκπαιδευτικά προγράμματα Αρχαίας Ελληνικής Μουσικής, στα οποία συμμετείχαν 1790 μαθητές πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης εκ των οποίων οι 1550, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση.

Ευχαριστούμε θερμά τη Διεύθυνση Δημοσίων Σχέσεων της Alpha Bank, που για δεύτερη συνεχή χρονιά κάλυψε τις δαπάνες του προγράμματος, συμβάλλοντας αποφασιστικά στην επιτυχή υλοποίηση της δράσης.